Ogród przed domem może stanowić wizytówkę gospodarza. Kiedy przychodzą do nas goście, nie mogą nie zwrócić uwagi na nasz ogród. Jeżeli będzie wyglądał oszałamiająco, to z pewnością pogratulują nam stylu i charakteru. Nowoczesna rabata przed domem może być oparta na oryginalnym pomyśle. Mogą to być choćby rośliny, które, kwitną o różnym czasie w roku. Dzięki temu nasza rabata ogrodowa będzie piękna przez cały rok.
Rabaty jako rozwiązanie do Twojego ogrodu
Nowoczesna rabata przed domem powinna składać się z roślin ozdobnych, które mogą mieć zarówno oryginalne kształty, jak i odważne (jaskrawe) kolory.
Na nowoczesnej rabacie przed domem mogą pojawić ciekawe elementy dekoracyjne takie jak choćby interesujące kamienie lub rzeźby
Jakie rośliny można umieścić przed wejściem do domu?
Rośliny przed wejściem do domu mogą zostać umieszczone także na obrzeżach ścieżek. Mogą to być małe rośliny, ale i rośliny ozdobne. Rośliny przed wejściem do domu powinny przyciągać uwagę swoim kolorem i oryginalnym kształtem. Jeżeli chcemy, aby przed naszym wejściem do domu znajdował się piękny i nowoczesny ogród, musimy go odpowiednio zaaranżować. Do realizacji tego celu konieczne jest przeprowadzenie aranżacji ogrodu. Projekt powinien być przemyślany tak, aby po jego realizacji ogród prezentował się atrakcyjnie i estetycznie. Teren ogrodu możemy zagospodarować drzewami, krzewami ozdobnymi i kwiatami. Warto pomyśleć również o zrobieniu ścieżki od furtki do drzwi czy o solidnie wykonanym podjeździe. Powinny być one wykonane z materiałów, które gwarantują, że po ich zamontowaniu nawierzchnia będzie bezpieczna.
Urządzanie ogrodu przed wejściem do domu – o czym należy pamiętać?
Rośliny odgrywają istotną rolę w tworzeniu aranżacji ogrodu przed domem. Należy skomponować je tak, aby kwitły i były zielone przez okrągły rok. Rośliny to nasi sprzymierzeńcy w tworzeniu aranżacji ogrodu. Podczas urządzania ogrodu przed wejściem do domu warto kierować się kilkoma zasadami. W ten sposób unikniemy najczęściej popełnianych błędów.
Ogród przydomowy – co warto wiedzieć? – praktyczne wskazówki
Ogród przed domem może być zwany ogrodem przydomowym, przedogródkiem lub małym zakątkiem przy wejściu do domu. Tak czy inaczej przestrzeń ta może być dodatkową strefą wypoczynku. Dlatego warto zaangażować się w aranżacje własnego ogrodu.
Pamiętajmy, aby dokonać właściwego wyboru roślin, które mają rosnąć w naszych przydomowym ogródku. Idealnie przystosowane do takich warunków są: różaneczniki, czyli rododendrony; cisy; liliowce ogrodowe; byliny; jaskry; tawułki; żurawki; daglezje i jedlice.
Ogród przed naszym domem może zostać zaaranżowany tak, aby się wyróżniać na tle innych lub wpasować się w okoliczną przestrzeń. Wybierzmy tylko jeden wariant, aby nie stracić spójności i odpowiednich proporcji oraz nie narazić się na sztuczność.
Ogród przydomowy – jakie aranżacje?
Aranżując przydomowy ogród skupmy się na szczegółach, które mogą nadać naszemu miejscu unikalny charakter. W detalach może bowiem zawierać się także cząstka nas samych, naszej osobowości czy naszego stylu życia.
Tworząc swoją własną aranżację ogrodu, zainspirujmy się tymi, które już istnieją. Może któraś z nich przypadnie nam do gustu.
Aranżacje ogrodu bywają różnorodne, dlatego warto poznać kilka stylów. Wybierając któryś jeden konkretny styl, czyńmy to w sposób przemyślany. A nóż uda nam się wprawić naszych gości w zachwyt.
Ogród przydomowy – aranżacje rodzaje
Istnieją różne aranżacje, które można wykorzystać urządzając tak zwany przedogródek. Są to: angielski; japoński; rustykalny; nowoczesny; śródziemnomorski. Każdy z nich różni się od siebie, ale jest jednocześnie bardzo oryginalny. Wszystkie cechuje bowiem odrębny od innych styl.
- Angielski styl jest klasyczny i naturalny, układ roślin swobodny z wykorzystaniem delikatnych kwiatów i płynnych linii. Idealny wybór dla tych, którzy uwielbiają dziką odmianę natury.
- Japoński cechuje spokój, równowaga i harmonia. Kompozycje są minimalistyczne i uwzględniają m. in.: strumienie wodne, kamienie, jak również roślinność, która jest przycinana w staranny sposób. Japońska odmiana ogrodu spodoba się osobom ceniącym duchową równowagę i s;pokój.
- Styl rustykalny nawiązuje do wiejskiego życia, przez co jest naturalny, promuje sielskość i obfitą roślinność. Tego typu ogród doskonale współgra z wiejskimi posiadłościami. Dodaje im wiele uroku i wiejskiego ciepła.
- Nowoczesny styl opiera się jednocześnie na nowoczesnym disagnie, ale i na prostocie życia. To minimalizm z geometrycznymi kształtami, jak również z surowymi materiałami oraz bogatą roślinnością składającą się z takich gatunków, którym nie są straszne miejskie warunki.
- Śródziemnomorski to styl opierający się na cieple, słońcu oraz intensywnych kolorach. Cechuje go roślinność typowa dla klimatu śródziemnomorskiego w znacznych ilościach, ale także użycie pergoli, fontanny i tarasów.
Wybór konkretnego stylu ogrodu znajdującego się przed domem powinien opierać się na kryteriach takich jak: charakter posiadłości, preferencje oraz otaczający ją krajobraz. Każdy z powyższych stylów jest tak samo unikalny i niepowtarzalny, więc warto znaleźć w nich część siebie i swoich zainteresowań.
Akceptowane typy załączników: jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx. Maksymalny rozmiar przesyłanych plików: 12MB