Strona główna » Zakładanie trawnika

ZAKŁADANIE TRAWNIKA

ZAKŁADANIE TRAWNIKA Z SIEWU | ZAKŁADANIE TRAWNIKA Z ROLKI

Zielony trawnik przez cały rok – wszystkim tym, którzy chcą się cieszyć efektem soczyście zielonej trawy. Piękny, zielony i przede wszystkim zadbany trawnik przed naszym domem, to marzenie kazego z nas. Przed przystąpeniem do zakładania trawnika kompleksowo przygotowujemy podłoże pod trawnik, usuwamy chwasty, równamy teren, kondycjonujemy podloże. 

| SIATKA NA KRETY

ZAKŁADANIE SIATKI PRZECW SZKODNIKOM (KRETY, NORNICE)

Poszukując pożywienia krety ryją w ziemi tunele, często niszcząc przy tym korzenie roślin co prowadzi do ich zamierania. Z kolei ich kopce psują estetykę naszych wypielęgnowanych trawników. Krety są więc niepożądanymi gośćmi w naszym ogrodzie. Zastanawiasz się jak je z niego wypłoszyć?

Miej na uwadze, że krety są pod ochroną, i należy dobrać odpowiednie środki do walki z nimi. Jedną z tych metod są właśnie siatki na krety. Świadczymy kompleksowe usługi związane z zakładaniem siatki przeciw kretom.

| DOSIEW TRAW

CZYM JEST DOSIEW TRAW?

Zabieg ten polega na dosianiu nasion traw na już istniejącym trawniku. jest to łatwy sposób na uzupełnienie ubytków na naszym trawniku, poprawienie jego gęstości, zwiększeniu różnorodności gatunkowej, poprawie koloru. Zabieg ten wykonuje się gdy nasza murawa jest przerzedzona, pojawiają się na niej neestetyczne puste „placki”. Zabieg dosiewu traw przynosi szybkie efekty wizualne, aczkolwiek należy pamiętać o tym, że zabieg ten nie upora się z problemami, z którymi może borykać się trawa lub gleba. Nie należy zapomnieć o zdiagnozowaniu przyczyn.

Jeśli Twój trawnik wygląda na zmęczony, a co raz większe dawki nawozów nie pomagają, lub atakują go choroby, to dla niego idealny zabieg. Dosiewanie traw można przeprowadzać z użyciem tej samej mieszanki, co podczas zakładania murawy – pozwoli to na uzyskanie jednolitej powierzchni, jednolitego koloru i równomiernego wzrostu. Nie jest to jednak reguła, świetnie sprawdzają się również mieszanki zagęszczające. Zaletą mieszanki traw zagęszczających jest przede wszystkim szybki wzrost i zdolność do samozagęszczania się i szybkiej regenaracji.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Masz dodatkowe pytania?

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

– 664 345 324 

Profesjonalne zakładanie trawnika: Szybki efekt i trwała satysfakcja

Piękny trawnik to marzenie niejednego właściciela posesji. Zakładanie trawnika wiąże się jednak z pewnymi konkretnymi obowiązkami. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakładanie trawnika zastanów się czy jesteś w stanie m. in. przygotować podłoże pod trawnik, usunąć chwasty i wyrównać teren. Jeśli nie masz na to czasu i siły, Aquarol zrobi to za Ciebie. Mając na uwadze bezpieczeństwo i ochronę Twojego przyszłego trawnika możesz skorzystać z naszej usługi i zlecić nam założenie siatki przeciw szkodnikom takim jak krety czy nornice.
czytaj więcej Zakładamy trawniki zarówno z siewu, jak i z rolki. Po rozważeniu wszystkich aspektów powinna to być z naszej strony w pełni świadoma decyzja. Zgodnie z Twoim życzeniem założymy dla Ciebie trawnik z siewu lub z rolki. Zakładanie trawnika z rolki pozwoli Ci na natychmiastowy efekt zielonej murawy na twoim ogrodzie. Wybierając opcje wykonania trawy z rolki gwarantujemy Ci natychmiastowy efekt. Zakładanie trawnika z rolki będzie stanowić dla Ciebie niesamowitą wygodę. Nie będziesz musiał martwić się czy wykonałeś wszystkie wcześniejsze ogrodnicze prace i czynności na tyle prawidłowo, aby Twoja trawa była piękna, zdrowa i zielona. Dlatego jeśli chcesz by Twój trawnik oszałamiał swoim wyglądem każdego kto ją zobaczy, wybierz nasze usługi. Wszystkie prace wykonamy za Ciebie.

Zakładanie trawnika – kluczowy krok w kierunku pięknego ogrodu

Zakładanie trawnika z rolki jest bez wątpienia praktyczne i efektywne. A sam zabieg zostanie przeprowadzony przez nas w sposób fachowy i bezproblemowy. Zakładanie trawnika z siewu wymaga dużej precyzji i cierpliwości. Nie stanowi to jednak dla naszej firmy żadnego problemu. My zasiejemy, a Ty będziesz mógł cieszyć się piękną murawą w swoim ogrodzie. Zakładanie trawnika z siewu przez naszych ekspertów to gwarancja obserwowania wzrostu pięknego i zdrowego trawnika w przyszłości. Zakładanie trawnika z siewu przeprowadzone przez naszą firmę w sposób prawidłowy pozwoli Ci na spokojne obserwowanie niesamowitych efektów naszej pracy. Proces ten jest czasochłonny, jednak Twoja satysfakcja płynąca z wykonanej przez nas pracy będzie ogromna. Zakładanie trawnika z siewu to proces czasochłonny, aczkolwiek Ty jako klient masz możliwość wyboru odpowiedniej mieszanki nasion na etapie konsultacji, które sprostają Twoim oczekiwaniom i intensywności użytkowania przyszłego trawnika.

Wybierz odpowiednią metodę zakładania trawnika

Jakie różnice wynikają z założenia trawnika z siewu, a jakie z założenia trawnika z rolki? Trawa z rolki staje się coraz popularniejsza, a to z tego względu, że jest to gotowa darń dzięki, której natychmiast możesz cieszyć się piękną i idealną murawą. Jeśli zależy Ci na czasie i natychmiastowym efekcie wybierz trawę z rolki, a my wykonamy resztę. Jeśli zależy Ci na bardziej tradycyjnych metodach, wybierz trawę z siewu. Co prawda potrzebuje ona czasu, aby urosnąć i odpowiednio się rozwijać, jednak zasiana przez naszą ekipę w odpowiednim momencie przyprawi Cię swoim wyglądem o uśmiech na twarzy. Dlatego jeśli cenisz sobie wytrwałość i cierpliwość zleć nam założenie trawnika z siewu. A zatem jak widzisz Drogi Kliencie każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Ostateczna decyzja, które z nich wybrać należy tylko i wyłącznie do Ciebie.