Strona główna » Dlaczego warto?

| ZALETY AUTOMATYCZNEGO SYSTEMU NAWADNIANIA

DLACZEGO WARTO INSTALOWAĆ SYSTEM NAWADNIANIA?

Każdy z nas marzy o pięknym i bujnym przydomowym trawniku czy ogrodzie, niestety zniechęca konieczność czasochłonnej pielęgnacji.


Kluczową kwestią jest WODA, która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju roślin. W okresie letnim niezbędne jest podlewanie raz, a nawet dwa razy dziennie. Osoby, które nie mają możliwości czy też czasu mogą zdecydować się na automatyczny system nawadniania ogrodu.

Automatyczny system nawadniania pozwala zaplanować czas podlewania i obszar do którego woda ma dotrzeć. To świetny sposób na oszczędność czasu i energii, ponieważ to elektroniczny system „pamięta” o podlewaniu.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I ENERGII
a1

Tradycyjne ręczne podlewanie, szczególnie przy dużych obszarach bywa bardzo zajmujące i niekiedy potrafi solidnie zmęczyć.

OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY
a2

W porównaniu z tradycyjnymi metodami nawadniania systemy automatycznego nawadniania pozwalają zaoszczędzić nawet do 50% wody.

ROŚLINNOŚĆ W DOBREJ KONDYCJI
a4

Trawnik i rośliny dzięki automatycznym systemom nawadniania mają odpowiedni wzrost i kondycję. 

CZUJNIKI I STEROWNIKI
a3

Automatyczny system nawadniania wyposażony jest w zestaw czujników i sterowników, które działają niezależnie od człowieka.

INTELIGENTNE PODLEWANIE
a5

Systemy wyposażone są w specjalne czujniki opadów deszczu, dzięki którym wyłącznik automatycznie odcina dopływ wody podczas ulewy, gwarantując efektywne zarządznie zasobami wodnymi. 

CZUJNIKI POMIARU WILGOTNOŚCI
a6

Czujnik ten samodzielnie decyduje o ilości dostarczanej wody w chłodne i wiglotne dni czy podczas upałów.